2013. február 22., péntek
Daniel Craig-es álmomat megértem, mert szerintem sármos, fejtől lefelé pedig szinte tökéletes. A részletekbe ezúttal nem mennék bele, csak annyit, hogy közös konyhánkban töltöttünk egy estét és gondolatébresztőként bemásolnék egy idézetet, amely egyik kedvenc könyvem, Carole Matthews: A Csokoládéimádók Klubja című alkotásban olvastam. "Nem tehetett róla, de minden egyes pillanatban a szexre kellett gondolnia. Ha elaludt, akkor pedig minden pillanatban ezzel álmodott. Múlt éjjel álmában Daniel Craig olvadó csokoládéfagylaltot csorgatott a testére – pedig Daniel Craig nem is tartozott a kedvenc színészei közé." Valami ilyesmit kell elképzelni... :)

Na ő az, akin nem lepődöm meg, hogy álmaimban is szerepelt... :D Viszont a közös élményünk az előzőekhez képest kevésbé szexi: a koncertjén tomboltam az első sorban és a csúcspont az volt, amikor a közönség közé hajította átizzadt bőrdzsekijét és én kaptam el! Álmom hátralévő részében végig azt ölelgettem, még akkor is, amikor imádatom tárgya meghívott egy italra és beszélgettünk.
5. Hugh Jackman
Találkozásunk elég valóságos helyszínen játszódott: szülővárosomban egy fesztivál alkalmával érkezett, épp filmet forgatott. Valahogy a kulisszák mögé keveredtem, nálam volt a kutyám és a macskám és ez odavonzotta Hugh-t. Beszélgettünk mindenféléről, kikérdeztem töviről hegyire a szerepeiről és nagyon jót beszélgettünk, egyszer megfogta a kezemet. Majd jött érte az ügynöke és még elbúcsúzni sem tudtunk. Érdekes álom volt, mert majd elhaltam tőle és óriási hatást gyakorolt rám ez a csevej.
Címkék: Barátok közt, Daniel Craig, Hugh Grant, Hugh Jackman, Talán Attila
2013. február 21., csütörtök
Ha van kedved, akkor írj!
Üdv. :)
2013. február 19., kedd
Különdíj - Gájer Bálint
Amúgy Bálintról még annyit, hogy Mérleg, 1980. október 10-én született - én is az vagyok, így eleve szimpi. Illetve a Facebook-on is követem és 1-2 képen, amit feltölt magáról, néha a volt barátom ugrik be, annyira hasonlít rá... :D Ezek miatt is adom neki a különdíjat. :)
Címkék: Gájer Bálint, The Voice
2013. február 18., hétfő
3. helyezett - Pál Dénes
Őt a Voice-ból ismerhetjük, amit meg is nyert. Szerintem nagyon szép és egyedi a hangja. Ezzel a produkciójával lopta be magát a szívembe - és igazából ezóta sem tudta számomra felülmúlni semmivel. Arra pedig nem is térnék ki, hogy esztétikai szempontból sem utolsó. Azok a szemek... :)
2. helyezett - Szabó Dávid
Mondhatnám, hogy Dávidot az X-Faktorból ismerhetjük - de aki olvasta korábban is a blogomat, tudhatja, hogy pár éve megakadt a szemem rajta az Operettszínházban és minden kritikámban dicsérettel illettem. :) Illetve van is egy kb. 2007-es közös fotóm vele - ez már igazi relikvia lett. :D Szóval mikor megláttam őt az X-Faktorban, nem volt kérdés, hogy neki fogok szurkolni. A negyedik helyig jutott, a fenti produkciója tetszett a legjobban.
1. helyezett - Talán Attila
Oh, és azt el is felejtettem mondani a nagy ömlengés közepette, hogy 3. lett a Megasztárban és egyben 2012 férfihangja.
Címkék: Megasztár, Pál Dénes, Szabó Dávid, Talán Attila, The Voice, X-Faktor
2013. február 17., vasárnap
Ralph Fiennes is meglepő karaktert kapott, hiszen Lord Voldemort és hasonlóan sötét karakterek után ismét visszatért a jó oldalra. Viszont láthatóan őt sem kíméli az idő vasfoga és látványos kopaszodásnak indult. Daniel Craig sem a fiatalságával hódít, ráadásul a történet szerint is a korával van némi probléma. Talán ő az első James Bond, aki ősz borostával hódít a filmvásznon, viszont mindez továbbra sem von le színészi teljesítményéből. Az általa megformált James Bond egyszerre kemény, szenvedélyes, lázadó, makacs, lojális, rendkívül humoros és végtelenül angol.
Címkék: Daniel Craig, film, James Bond, Ralph Fiennes
2013. február 13., szerda
Ma olvastam egy hírt, miszerint Elizabeth Taylor és Richard Burton életéről forgatnak egy BBC tévéfilmet. A történet akkor játszódik, amikor már túl vannak két házasságon és két váláson, majd először lépnek együtt színpadra - és mindenki azt várja, hogy újra összejöjjenek.Hollywoodi love story a javából, annak ellenére, hogy ezúttal csak szakmai maradt a kapcsolatuk. Mint Burton elmondta, kölcsönösen kiégették egymást - viszont bizonyos kötelék nyilván örökre összefűzte őket. Márcsak azért is, mert Burton adoptálta Elizabeth apa nélkül maradt kislányát, illetve első házasságuk alatt örökbefogadtak egy beteg kislányt is, akit közös erőfeszítéssel gyógyíttattak ki és neveltek fel.
Viszont azt is olvastam, hogy Dominic West játssza Burtont (ami oké), viszont Elizabeth Taylor szerepét Helena Bonham Carterre osztották - ami felettébb meglepő! Nem a színészi adottságokkal van baj, hanem egyszerűen a megjelenéssel... Számomra Elizabeth Taylor afféle szent, és mindig hozzá hasonlóan képzeltem el nagymamámat fiatal korában. Volt megjelenése, stílusa, kifinomultsága, eleganciája. Ellenben Helenának csak a származása felsőrendű. Mondjuk ő is elmondja a fent említett cikkben, hogy semmiben sem hasonlít Taylorhoz, szerepének lényege, hogy elkapja azt a hangulatot és érzést, amely a színpadi próbákat átjárta. Még annyi hozzáfűzni valóm lenne mindehhez, hogy a sors érdekes fintora, hogy Helena férjének a valóságban is Burton a vezetékneve - talán ez segít neki jobban azonosulni... :DDD
És jöjjön néhány kép, hogy hangsúlyozzam a kontrasztot!
Íme Elizabeth Taylor szépségének teljében:
Elizabeth Taylor és Richard Burton - nyilvános eseményeken:
De ez nem meglepő tőle, hasonló eleganciával veszi át a filmes díjait:
És végül az álompár! Hasonlítsuk össze Helena Bonham Carter és Tim Burton Golden Globe-os bevonulását Elizbeth Taylor és Richard Burton nyilvános megjelenéseivel. A különbséget nem kell szavakba önteni:
Címkék: Elizabeth Taylor, Helena Bonham Carter
2013. február 12., kedd
Címkék: Az Operaház Fantomja, Gerard Butler
2013. február 11., hétfő
Címkék: Az Operaház Fantomja, film, Gerard Butler, musical
2013. február 10., vasárnap
A nyomorultak musicalt világszerte több mint 60 millió ember látta, 43 ezer előadáson, már 42 országban, 21 nyelven a bemutatója óta eltelt eddigi 27 év során. Londonban 1985-ben tartott premier óta megszakítás nélkül játsszák, így pillanatnyilag A nyomorultak a leghosszabb ideje műsoron lévő musical a világban. Victor Hugo regényéből már több filmadaptáció készült az évek során, például Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo, Gerard Depardieu vagy Liam Neeson főszereplésével. Azonban a zenés változatát még nem filmesítették meg, ráadásul évek óta nem láthattunk kosztümös musicaleket a mozivásznon – így a karácsony környéki premiert rendkívüli felhajtás övezte.
A film forgatása közben is számtalan információ szivárgott ki, láthattunk képeket a csontsovány és majdnem kopasz Anne Hathaway-ről, a torzonborz és elhanyagolt külsejű Hugh Jackmanről, hogy új hangtechnikával rögzítik a filmet (nem stúdióban veszik fel a dalokat, hanem a forgatáson elhangzottak kerülnek a vászonra), továbbá arról, hogy egy eddig sosem hallott dal is belekerül a filmbe. A musical zeneszerzője, Claude-Michel Schönberg kifejezetten Hugh Jackman hangjára szerezte a Suddenly-t, amelyet a legjobb betétdal kategóriában Oscar-díjra nomináltak.
A nyomorultak története és a dalok (egyetlen kivétellel), mindenki számára ismerősek, így nem egyszerű valami újat vagy emlékezeteset alkotni a közönség számára. A rendkívüli látvány és a monumentális díszletek azonban kevésnek bizonyultak volna, ha nem találták volna meg az ideális színészeket is. Hugh Jackman minden eddiginél erősebbet alakított. Már régóta várt egy musical főszerepre és Jean Valjean karakterét jóformán ráöntötték. Köztudott, hogy Jackman számtalan jótékonysági kampányban részt vesz, ezen felül saját kávéforgalmazó cégének bevételét 100 százalékosan a harmadik világ éhezői számára ajánlja fel. Két örökbefogadott gyermekét neveli feleségével és híres családcentrikusságáról. Továbbá Jackman előbb volt musicalszínész, mint filmsztár, így zenei képzettsége is teljes mértékben adott. Ez a szerep, akár élete nagy alakítása lehet – bár ki tudja, mit hoz még a jövő. Mindenesetre Jean Valjean-ként mindent megtesz, amit e szerep megkövetel és másfél hónap múlva kiderül, hogy Oscar-díjjal is jutalmazzák-e érte.
Javert felügyelő szerepét a szintén ausztrál Russell Crowe-ra osztották, ami olyan szempontból meglepő, hogy korábban semmilyen téren sem nyilvánultak meg énekesi ambíciói. Ez kissé érződik is, azonban jellegzetes hangszíne és drámai alakítása feledteti énektechnikai hiányosságait. Crowe Javert-je a maga módján rendkívül egyszerű, másrészt nagyon is összetett, kemény, ugyanakkor érzelmes – éppen ahogy Victor Hugo megálmodta.
A mellékszereplők közül kiemelendő Anne Hathaway alakította Fantine, akinek mindössze pillanatai voltak a filmben, viszont nem akármilyenek – minden létező filmes díjra felterjesztették érte. Érdekes, hogy a musical legismertebb dalát, az I dreamed a dream-et (Álmodtam egy álmot) egy alig színen lévő szereplő énekli, viszont a mostani feldolgozásban is minden valószínűséggel a néző emlékezetébe égnek ezek a képsorok. Hathaway már korábban is bizonyította, hogy korosztálya egyik legkiemelkedőbb színésze, viszont mostani alakításával a filmtörténet legnagyobbjai közé emelkedhet. Ráadásul a statisztika is azt bizonyítja, hogy a külső elcsúfításával járó szerepeket előszeretettel díjazza az Akadémia, így a rövid hajú, ijesztően sovány és beesett arcú Hathaway talán kategóriája legnagyobb esélyese.
További mellékszerepekben láthatjuk a Mamma Mia! musicalből ismert Amanda Seyfried-et, aki Cosette-et alakítja (a többiekhez képest egészen feledhetően), Marius megformálója a szeplős Eddie Redmayne (Egy hét Marilynnel, A katedrális), akinek ez az első zenés szerepe és láthatóan küszködik vele. Éponine-t a gyönyörű hangú Samantha Barks alakítja, aki már évek óta játssza e szerepet Londonban.
A Thénardier házaspár megformálói Sacha Baron Cohen és Helena Bonham Carter, akik már korábban is játszottak együtt musicalfilmben, méghozzá a mostanihoz hasonló szerepben láthattuk őket a Sweeney Todd – A Fleet street démoni borbélyában, de még mindig élvezettel játsszák e karakter-típust.
A nyomorultak rendezője A király beszédét is jegyző Tom Hooper. Az eddigi filmes jelölések szerint most számíthat akkora díjözönre, viszont amennyiben a közönséget megragadja alkotása, mindez mellékes is. A nyomorultak ezen monumentális feldolgozása emlékezetes élményt okoz nézőinek, szépséget, szeretetet, megható perceket ad. Ahogy Victor Hugo is írta, ez a történet „egészében és részleteiben, elejétől végéig haladás a rossztól a jóhoz, az igazságtalantól az igazságoshoz, a hamistól az igazhoz, az éjszakától a nappalhoz, az étvágytól az öntudathoz, a rothadástól az élethez, az állatiasságtól a kötelességhez, a pokoltól a mennyországhoz, a semmitől Istenhez.”
A nyomorultak (Les Misérables)
Angol zenés dráma, 160 perc, 2012
Főszereplők: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks
Rendező: Tom Hooper
Író: Claude-Michel Schönberg, Victor Hugo
Forgalmazó: UIP-Duna Film
Forrás